למידע נוסף ולתיאום פגישה, מלא פרטיך ונשוב אליך בהקדם

שם מלא:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
גובה ההלוואה:

מתי כדאי למחזר משכנתא?

 

מחזור משכנתא הוא למעשה כמעט כל שינוי שבעל המשכנתא מבקש לערוך בהסכם ההלוואה המקורי שלו, לרבות שינוי מסלולים או מעבר לבנק אחר. זה תהליך בירוקרטי, מורכב, מייגע  וברב המקרים גם יקר מאוד. על פי רב הבנק בו נלקחה המשכנתא במקור מאפשר לבצע את המחזור אך ורק בתמורה לתשלום קנסות שונים שנועדו לפצות את הבנק על אובדן תשלומי הריבית על פי המשכנתא המקורית.

 

איך לעשות מחזור משכנתא ולחסוך עשרות אלפי שקלים ?


 

הדרך המומלצת היא להיעזר באנשי מקצוע, שיבדקו עבורכם את המשכנתא הנוכחית ואת כדאיות המחזור שלה. יועצי המשכנתא שלנו יבדקו עבורך בפגישה ראשונית ולא מחייבת את כדאיות מחזור המשכנתא שלכם.  במידה וישנה כדאיות כזו, אנו נבחן עבורך את כלל האפשרויות השונות והעדכניות שעומדות בפניך בבנקים השונים, ונבחר איתך ועבורך משכנתא חדשה בחוכמה.

 

אנו מלווים את תהליך המחזור בליווי צמוד של עו"ד, האחראי לביצוע המחזור מול המחלקה המשפטית של הבנק (פארי פאסו, מכתב כוונות) וכן אחראי לרישומים הנלווים בטאבו\מנהל מקרקעי ישראל (הערת אזהרה לטובת הבנק החדש, ביטול המשכנתא הקודמת, רישום המשכנתא החדשה).   


 

למי מיועד מחזור משכנתא?

 

מחזור המשכנתא מיועד לכל אזרח מן השורה שבבעלותו משכנתא. מרבית הבנקים למשכנתאות פיתחו במהלך השנים מסלולי משכנתא שלא היו זמינים  בעבר. באמצעות מסלולים חדשים אלה ניתן להתאים את המשכנתא לצרכי משק הבית.


 

מתי כדאי למחזר משכנתא?

 

סטטיסטית, בעל משכנתא בישראל מבצע שינוי כלשהו במשכנתא שלו מדי 6 שנים.ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על כדאיות מחזור המשכנתא: פער הריביות בין המשכנתא לריבית הנוכחית, כמה זמן נותר למשכנתא, מה גובה הקרן שנותר לתשלום, גובה עמלת הפירעון המוקדם. בחינת כדאיות המחזור הינו עניין מורכב ורצוי שיועץ משכנתאות מקצועי יבחן את הכדאיות יחד אתכם.

 

ככלל, ישנם 2 מקרים מובהקים בהם כדאי  למחזר את המשכנתא הנוכחית:


1. שינוים כלכליים בתוך משק הבית- החיים דינמיים, וכך גם מצבנו הכספי. שינויים בהרכב המשכנתא מאפשרים להתאים את המשכנתא למצב הפיננסי החדש של התא המשפחתי. למשל, פריסה מחודשת של המשכנתא לתקופה קצרה יותר בתשלומים גבוהים.


2. שינויים כלכליים במשק- כלומר שינויים משמעותיים בריביות ובמוצרים הפיננסים החדשים. למשל,  בשנתיים האחרונות  היינו עדים לירידת ריביות בצורה משמעותית במשק, ועבור אזרחים רבים זו הזדמנות לעבור ממסלולים ישנים ולא כדאיים למסלולים בעלי ריביות נמוכות בהרבה.

 

האם אפשר להגדיל משכנתא קיימת ?

 

הריביות על הלוואות משכנתאיות נמוכות מהריביות על הלוואות אחרות בבנקים "הרגילים". בלא מעט מצבים ישנה כדאיות ליטול משכנתא נוספת עם פריסת תשלומים ארוכה ונוחה במקום הלוואה קצרת מועד ויקרה מהבנק "הרגיל". זוהי למעשה "הלוואה לכל מטרה". אפשרות להגדיל משכנתא קיימת וליטול הלוואה לכל מטרה אכן קיימת, אולם בחינת אפשרות שכזו מורכבת  מפרמטרים רבים, וכל בקשה נבחנת לגופה.