למידע נוסף ולתיאום פגישה, מלא פרטיך ונשוב אליך בהקדם

שם מלא:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
גובה ההלוואה:

1. מהי משכנתא הפוכה ?

 

משכנתא הפוכה היא הלוואה לבני 65+ שבבעלותם דירה ומאפשרת ליטול הלוואה ללא החזרים חודשיים.

 

לאור העלייה בתוחלת החיים נוצר מצב שבו מבוגרים רבים מתגוררים בדירה יקרה הנמצאת בבעלותם, אך אין להם די חסכונות או מקורות כספיים למימון צורכי היומיום.  למעשה, מי שיהנה בעתיד מהדירה יהיו היורשים, בעוד בני הגיל השלישי חיים לעתים בצמצום רב.

 

אחד הפתרונות שיכולים לסייע לקשישים במצב כזה הוא משכנתא הפוכה. משכנתא הפוכה מאפשרת לאזרח המבוגר שלא להזדקק למימון ההוצאות היומיומיות השוטפות מצד המשפחה הקרובה ללא צורך במכירת ביתם ובמעבר לשכירות.
 

 

2. מה ההבדל בין משכנתא הפוכה להלוואה רגילה?

 

בעוד את ההלוואה הרגילה אנו פורעים מדי חודש בחודשו בהחזרים חודשיים גבוהים למדי, במשכנתא הפוכה אין תשלומים חודשיים בגין ההלוואה. כלומר, נוטלים הלוואה בסך מאות אלפי שקלים מבלי שנאלצים לשלם תשלומים חודשיים בגין ההלוואה. למעשה, תשלומי הקרן והריבית נדחים ללא הגבלת זמן והיורשים ישלמו אותה בכדי לפדות את הדירה בעצמם או מדמי מכירת הבית לצד ג' בעתיד.

 

3. כמה כסף אפשר לקבל כהלוואה ולכמה זמן?

 
בין 15% ל-40% משווי הנכס. שיעור ההלוואה הולך ועולה ככל שגיל הלקוח עולה. ההלוואה ניתנת ללא הגבלת זמן ואפשר לבצע פירעון מוקדם ללא קנס בכל עת.

 

4. מהם תנאי ההלוואה?  .


ההלוואה צמודת מדד, בריבית של  למעלה מ 6% לשנה. כל סכום ההלוואה עובר ישירות לחשבון הלווים.

 

5. מתי ואיך מחזירים את הכסף לבנק המלווה?

 
כאשר אתם מעוניינים בכך או כאשר שני בני הזוג עוזבים את הדירה או בעת פטירה.

 

6. האם יש עלויות נוספות?


בהחלט. עלות פתיחת משתנה מבנק לבנק ועומד על אלפי שקלים. מלבד סכום זה, עליכם לשכור עורך דין מטעמכם לשם חתימה על מסמכי ההלוואה. בנוסף, יש דמי שירות של עשרות עד מאות שקלים לחודש, שמצטרפים ליתרת ההלוואה. גם גובה דמי הירות משתנים מבנק לבנק. כמו כן יש לשלם באופן חד פעמי עבור שמאות בין 800-1200 ש"ח.

 

7.  אנחנו מתכוונים לעזוב את הבית בעוד כשלוש שנים. האם כדאי לקחת הלוואה?


לא בכל מקרה יש כדאיות ליטול משכנתא הפוכה בעיקר בגלל ההוצאה החד פעמית הגבוהה הראשונית. רצוי שתיוועצו במומחה משכנתאות שיבדוק את הכדאיות שבמשכנתא ההפוכה במקרה הפרטי שלכם ויכוון אתכם למוסד פיננסי שיתן לכם את התנאים האטרקטיבים ביותר.

 

8. אנו רוצים לבדוק כדאיות של משכנתא הפוכה. מה עושים?


הודות לתחרות בשוק הפיננסי, התנאים בין מוסד פיננסי אחד למשנהו יכולים להיות שונים באופן דרמטי, ועם יועץ המשכנתא הנכון לצידכם, בעל הידע והכלים הנכונים, אתם יכולים למנוע טעויות יקרות ולרב גם בלתי הפיכות ולחסוך עשרות אלפי שקלים של עמלות וריביות.

 

הצעד הראשון הוא פגישה ראשונית עם יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה שלנו, שבמהלכה נבחן יחד את כל האפשרויות העומדות לכם בבנקים השונים. אנו מתמצאים בכל המוצרים הפיננסים הקיימים, וובכלים ובידע הפיננסי שברשותינו, נבדוק את כדאיות נטילת המשכנתא ההפוכה אל מול הללואות אחרות, ונכוון אתכם למוצרים שמגדילים את רווחתכם ורווחיותכם.

 

אנו מלווים את לקוחותינו החל מהגשת בקשת האשראי במוסד הפיננסי הנבחר ועד קבלת הכספים בפועל, כולל שמאות מקרקעין וליווי עורך דין צמוד לכל ההליך ומתוגמלים על בסיס הצלחה ותוצאות בלבד.