למידע נוסף ולתיאום פגישה, מלא פרטיך ונשוב אליך בהקדם

שם מלא:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
גובה ההלוואה:

למה אני צריך יעוץ משכנתא?

 

בישראל כיום קיימים לפחות 30 סוגים שונים של משכנתאות והסכמי הלוואה, המשתנים בהתאם לחוקי השוק כשכל בנק מנסה לקדם את המוצרים הפיננסים שלו. לא סוד הוא כי הבנקים מעוניינים למכור הלוואות בדיוק כפי שאתם מעוניינים ליטול הלוואות, רק שבניגוד לאינטרס שלכם האינטרס של הבנק הוא יעדי רווח רבעוניים. ישנם מוצרים פיננסים עליהם הבנק מרוויח פחות, וכאלה עליהם הוא מרוויח יותר. אז על אילו מוצרים פיננסים לדעתכם ימליץ לכם נציג הבנק?

 

1. האם לאזרח מהשורה יש כלים להתמצא במוצרים הפיננסים השונים? 

 

לאזרח מן השורה אין כמעט אפשרות להבין איזו משכתא היא המשתלמת מכולן לאורך חיי ההלוואה והוא בדרך כלל מבין רק מושג אחד וזה גובה הריבית. מרבית נוטלי המשכנתא לא מבינים שגובה הריבית הינו תג מחיר  של המוצר הפיננסי הנבחר אך אינו מסגיר את המוצר הבנקאי המורכב העומד מאחוריו. האם מבקש המשכנתא אמור להתמצא בהסכמי ההלוואה השונים? 

 

2. איך הבנקים מרוויחים כל כך הרבה מנוטלי המשכנתא?

 

פערי המידע הקיימים בין הגוף הגדול נותן המשכנתא, המצוייד בטובי עורכי הדין במשק, לאזרח מן השורה, שאינו מתמצא במשכנתאות ובהסכמי ההלוואה עולה בסופו של יום לנוטל המשכנתא עשרות ומאות אלפי שקלים הזורמים לקופות הבנקים. החלטה שגויה של נוטל המשכנתא משמע רווח עצום לבנק. ולמרות זאת, לא מעט נוטלי המשכנתא מסתמכים על הבנק ונציגיו שייעצו להם ויראו להם את דרך המלך בבואם ליטול על עצמם את המחוייבות הפיננסית הגדולה ביותר בחייהם.

 

3. האם נציג הבנק ילמד אותי, הלווה, כל מה שאני צריך לדעת לפני קבלת החלטה כל כך גדולה?

 

משום מה, ואולי בעידוד קל מהבנקים, בתחום צריכת האשראי הוטמעה נורמה בה רב נוטלי המשכנתא ללא היסוס מיותר ממנים את נציג הבנק כיועצם האישי האמור לבנות עבורם את טיב ותמהיל האשראי אותו הם מבקשים.

 

אותם נוטלי המשכנתא שוכחים לרגע כי אותו נציג  בנק עובד במוסד הפיננסי המדובר,  מקבל שכר וקידום מאותו המוסד הפיננסי, ותפקידו, בהגדרה אינהרנטית ובסיסית, בדיוק כמו כל עובד בכל חברה, נאמנות למעסיקו ולמטרותיו העסקיות.

 


4. כל אחד יכול להרוויח מהתייעצות עם יועץ משכנתא שלכם ?

 

נדגיש בשנית שאינטרס הרווחיות של הבנקים בבואם לתת משכנתא לא יכול לאפשר לנציגי הבנק אובייקטיביות אמיתית כלפכם בבואם להרכיב את ההלוואה הגדולה ביותר, כנראה, שתתחייבו לה במהלך חייכם. היית מסכים לבדוק את הרכב שאתה מתעתד לרכוש במוסך של מוכר הרכב?

 

5. דוגמא קונקרטית לחסכון כספי הנובע מתכנון משכנתא:

 

זוג צעיר שקונה את הדירה הראשונה שלו אינו דומה למשפחה שקונה בית. אם זוג צעיר יקח את המשכנתא הנפוצה, שנציגי הבנק ישמחו לקדם, הוא לא יסלק כלום גם אחרי עשר שנים, זמן הממוצע בישראל למגורים בבית ראשון. אגב, אם תבדקו אצל הורים ומכרים שלכם, תגלו שאכן המשכנתא של רובם דורכת במקום מזה שנים רבות ולא זו בלבד שאינה קטנה, אלא אף גדלה וטופחת. לקוחות שלנו מסלקים לפחות שליש של המשכנתא שלהם בזמן הזה.

 

6. האם יועצי המשכנתא שלכם מתמחים בהסכמי המשכנתאות השונים? 

 

כשאדם חותם על משכנתא למעשה הוא חותם על הסכם משפטי מחייב בסכומי  עתק ולעשרות שנים. מאותו רגע נוטל המשכנתא מחוייב למלוא תוכן הסכם ההלוואה. הסכם זה נבנה ע"י צד אחד בלבד, המוסד הפיננסי, הגדול מנוטל המשכנתא בעשרות מונים, כשלצידו טובי עורכי הדין במשק. במטרה אחת, להגן על  האינטרסים של הבנק. אנו מתמחים בבחינת ובחירת הסכמי הלוואה, וכל לקוחותינו חותמים על הסכם ההלוואה בבנק אך ורק בליווי ובנוכחות עו"ד המתמחה בהסכמי הלוואה בנקאיים. אז אולי בכל זאת כדאי שעם מומחים יתעסקו מומחים?

 


7. איך נעזרים ביועץ משכנתא של הבית למשכנתאות?

 

העבודה שלנו היא למצוא לכם את המסלולים הנכונים בבנקים הנכונים, אפילו בסניפים הנכונים. התקשרות איתנו מתחילה בפגישה ראשונית ללא תשלום עם יועץ משכנתא שלנו, שבמהלכה נבחן יחד את כל האופציות העומדות לך בבנקים השונים.

 

מניסיון שלנו, תכנון משכנתא ארוך טווח, והערכה של שינויים אפשריים בעתיד, יאפשר לכם ניהול נכון של כלכלת המשפחה וימנע טעויות יקרות ולרב גם בלתי הפיכות. יועצינו מבינים את מורכבות המשכנתא ויודעים איך לחסוך לך מאות אלפי שקלים.

 

8. כמה עולה לי השרות שלכם?

 

איננו מתוגמלים ע"י שום מוסד בנקאי הנמצא בניגוד אינטרסים עם נוטלי המשכנתא ועל כן אין לנו עדיפות לבנק זה כזה או אחר. אנו פועלים לייצוג האינטרסים של לקוחותנו בלבד ולמקסום תנאיהם מול המוסדות הפיננסים. אנו מלווים את לקוחותינו החל מהגשת בקשת האשראי בבנק ועד קבלת הכספים בפועל, כולל שמאות מקרקעין וליווי עורך דין צמוד ומתוגמלים על בסיס הצלחה ותוצאות בלבד.